“Windows could not complete the installation” Hatası

Windows Server 2008’de bulunan bir hyper-v makinasını windows server 2012’ye taşırken aşağıda ki hatayı aldım;

windows_could_not

İnternette yaptığım araştırmalar sonucu aşağıda belirttiğim üç adımı buldum. Bende işe yaradı, belki sizlerde de yarar;

1. Adım: Password Policy

İlk olarak ekrana yukarıda ki hata geldikten sonra Shift tuşuna basar iken birlikte F10 (Shift + F10) tuşuna da basarak command prompt’u açmanız gerekmekte. Cmd’yi açtıktan sonra konsola secpol.msc yazarak Security Policy‘nin açılmasını bekleyin. Bu biraz zaman alabiliyor.

Security Policy ekranı açıldıktan sonra Account Policies başlık altında Password Policy ayarına geliyoruz ve “Minimum password length” kısmını sıfır (0) olarak ayarlıyoruz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra aynı menü altında ki “Password must meet complexity requirements” kısmının da değerini “Disable” olarak ayarlıyoruz. Ardından password policy ekranından çıkış yapıyoruz (File > Exit kısmından veya X tuşuna basarak)

Çıkış yaptığımızda bir uyarı mesajı gelecek ve o mesaja OK diyerek geçiyoruz.

2. Adım: Computer Management

Birinci adımda gerçekleştirdiğimiz gibi Shift + F10 tuş kombinasyonu ile command prompt’u açıyoruz. Bu sefer secpol.msc yerine compmgmt.msc yazarak Computer Management konsolunu açıyoruz. Bu konsolun açılması da biraz zaman alabilir.

Computer management konsolu açıldıktan sonra System Tools > Local User and Groups > Users kısmına sağ tuş yaparak Administrator olarak açmanız gerekmektedir. Açılan ekranda Set Password‘e tıklıyoruz.

Yeni şifremizi minimum şifre gereksinimlerine göre belirliyoruz ve “OK” diyoruz. Ardından birinci adımda ki gibi çıkıyoruz ve gelen hata mesajına da “OK” diyoruz.

3. Adım: Audit Mode

Üçüncü ve son adımımız audit mode ayarı. Diğer iki adımda da gerçekleştirdiğimiz gibi command prompt’u açıyoruz ve konum olarak System State:\Windows\System32\sysprep\sysprep.exe programını çalıştırıyoruz. (Not: Burada ki “System State” kısmına işletim sisteminizin kurulu olduğu dizinin harfini gireceksiniz. Sizinde bildiğiniz gibi bu genellikle “C” olarak adlandırılır ama sizde farklı ise ona göre düzenleme yapmanız gerekmektedir.)

Burada ki “System Cleanup Action” kısmını “Enter System Audit Mode” olarak ayarlıyoruz ve “OK” tuşuna basarak sistemi reboot ediyoruz.

Bir Cevap Yazın