TrendMicro OfficeScan Root Şifresini Değiştirme

Merhaba, bu yazımızda TrendMicro kurumsal güvenlik çözümlerinin kontrol tarafı olan “Control Manager”-da root şifresini unutmanız durumunda izliyeceğiniz yolu anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle Officescan’ı Windows Server 2012’ye kurduğunuzu farz ediyorum. Diğer sistemlerde de benzer şekillerde olacağını tahmin ediyorum.

officescan_root_change1TrendMico ekibi, bu tip durumlar için kurulum sırasında kendiliğinden bir root şifresini değiştirme aracını da kuruyor. Bu aracın yolu; ..\Trend Micro\OfficeScan\PCCSRV\Admin\Utility dizininde OSCEResetPW adında bir exe olacak. Eğer bulunmuyorsa burada ki adresten indirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

officescan_root_change2Söylediğim dosyayı çalıştırdıktan sonra oturum açmış olduğunuz kullanıcı şifresini (windows’da) yeniden girerek kimliğinizi doğrulamanızı istiyor.

 

 

 

 

 

 

 

officescan_root_change3Bu işlemi bitirdikten sonra yeni root kullanıcı şifrenizi girip ardından doğruladıktan sonra yeni root şifreniz set ediliyor. Ardından root kullanıcısının yeni şifresini ayarlamış olduk.

 

 

 

 

 

 

 

officescan_root_change4

Bir Cevap Yazın