Laptap’ton Kablosuz Şekilde İnterneti Paylaşmak

Aslında bu tip şeylerle pek işimin olmayacağını düşünürdüm. Tabi yurt hayatı başlayıncaya kadar. Yurtta kablolu internet var, malumunuz bende teknoloji düşkünü olduğum için kablosuz ağ ile internete bağlanması gereken bir çok cihazım var. (iPhone, Galaxy Note, iPod vb.) Bu yüzden böyle bir ilgi alanım doğdu diyebilirim.

Diyeceksiniz şimdi hostpot tarzı programlar var, o da olmadı ağı paylaştırma yöntemleri var diye, biliyorum yalnız şimdi anlatacağım yöntem de pek fena değil.

1. Adım: http://www.virtualaccesspoint.com adresine giriyoruz. İnterneti paylaşmak istediğiniz sürece açık kalması gerek. Ayrıca sitenin düzgün çalışabilmesi için bilgisayarınızda Java yüklü olması lazım.

Siteyi açtıktan sonra Java tarafından bir uyarı, izin isteği gelecek. Bunu onaylamamız lazım.Uygulamaya izin verdikten sonra sayfa yüklenecek.

2. Adım: Gelen sayfada bizden SSID ve Key girmemizi isteyecek. Burada ki SSID Ağ adımız, Key ise ağ şifremiz olacak.

3. Adım: SSID ve Key’i girdikten sonra Turn On Soft AP butonuna tıklayarak erişim noktamızı oluşturuyoruz.

4. Adım: Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ni açıyoruz.

5. Adım: Oluşturduğumuz ağ, 3. Adımda seçtiğiniz aktif ağ bağlantıları listesinde görünecektir. Bağlantılar kısmında ki bağdaştırıcı adına tıklayarak bağdaştırıcı durumu sayfasını açmalısınız.

6. Adım: Bağdaştırıcı özelliklerine giriyoruz.

7. Adım: Paylaşım sekmesine tıkladıktan sonra “Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın İnternet bağlantısı yoluyla bağlansın” kısmını işaretliyoruz.

8. Adım: 7. adımdan sonra açılan bölümde interneti hangi bağdaştıcı ile paylaşacaksak onu seçiyoruz ve tamam diyoruz.

9. Adım: Bağlantıyı sonlandırmak istediğinizde Turn Off Soft AP butonuna tıklıyoruz.

 

Bir Cevap Yazın