Leyla ile Mecnun 17. Bölüm İsmail Abi Duygusal Sahne

Merhabalar. Az çok takip ettiğiniz kadarı ile fark etmişsinizdir ki blogum da ne kişisel olaylarımı, ne duygularımı yazıyorum. Aslında bir çok kere denedim yalnız en sonunda hepsini geri sildim. Sonuçta bunun sizleri sıkacağını düşündüm.

Bende bunu daha dikkat çekici hala getirmek için film ve dizi repliklerinin olduğu bir kategori açayım dedim. Çünkü bir çok dizi ve filmler bizlerin anlatmak istediğini değişik bir biçimde bize sunuyor. Bende bu bağlamda hep anlatmak istediğimi size blog’a not düşeceğim hemde blog içeriği birazcık daha zenginleşecek.

Böyle bir spoiler verdikten sonra ilk sahnemi en baştan izlemeye başladığım Leyla ile Mecnun dizisinin 17. bölümde ki o saf ve temiz karakter olan “İsmail Abi”-den yapacağım.

Bilmeyenler veya izlemeyenler için kısaca özetlersek; İsmail abi son derece saf ve temiz birisi. Dizi de ki Mecnun karakterinin de en yakın dostlarından biri. Bir gün İsmail Abi İzmir’den oyunculuk seçmelerine gelen Şekerpare ile tanışır ve aşık olur. Yalnız ona aşkını açıklayamadan Şekerpare memleketi olan İzmir’e gider. Bunun üzerine İsmail abi aşağıda ki vurucu cümleleri kullanır;

İsmail Abi: Gitti işte. Sanki böyle buram acıyor gibi ha. Buram sanki, sanki buram çok acıyor gibi oldu şimdi. Bu acı geçiyor mu? Ha?
Dede: Evlat.. Bak.. Hayat zaten acılarla dolu. Yani tatlı tarafları da var ama yani, hayat genelde acı. Ama bu acıları yaşamak gerekiyor. Yani aslında bu acıları yaşadığın zaman zaten sen güçlü oluyorsun.
İsmail Abi: Ama ben güçlü olmak istemiyorum ki. Ben Şekerpare’yi istiyorum.
___________________________________________________________________________

Mecnun: İsmail Abi n’aptın?
İsmail Abi: Gitti İşte.. Niye gitti ki? Gitmeseydi n’olurdu ki? Gitmeseydi n’olurdu?
Mecnun: Gitsin ya. Ama böyle yürüsün gitsin ya. Gitmeyince de olmuyor, geliyor yine olmuyor.
İsmail Abi: Ama ben, onu ben çok sevdim. Ne güzel gözleri vardı ama di mi? Kocaman gözleri vardı. Ben daha onu seviyorum demeden, sevdiğimi söylemeden gitti. Anlamış mıdır acaba benim onu sevdiğimi o?
___________________________________________________________________________

Bir Cevap Yazın