Apple’ın Gidişatı

Apple

Apple’ın gidişatı hakkında bir yazı yazmak istedim. Farkındaysanız Steve Jobs’ın ölümü sonrasında gerek kullanıcıların, gerek medyanın Apple’a bakış tarzı birazcık değişti.

Steve Jobs’un ölümünden sonra her ne kadar Steve Jobs tarafından sağlığı zamanında önlemler alınmışsa da ufak tefek Apple hisse değerlerinde düşüş olmuştu. Steve Jobs bir ileri görüşlülük göstererek Tim Cook’u yönetim kuruluna kendisinden sonra ki CEO olarak önermiş, hatta hastalığı sırasında geçici CEO’luk görevini üstlenmesini sağlamıştı.

Yalnız Apple Steve JOBS’un eksikliğini büyük bir oranda hissediyor. Tim Cook’a yapılan yanlış aslında ondan bir Jobs performansı sergilemesi beklemekti.

Steve öldükten sonra herkesin tek bir sorusu vardı. “Ya şimdi?

Ve Şimdi..

Steve Jobs öleli bir yıl oldu. Apple dışarıdan bakınca hala büyük bir şirket. Steve zamanında ise büyüleyici bir şirketti. Yani bu da belli bir düşüşün olduğunu göstermekte. Bunun en büyük örneği Apple kullanıcılarının şirket hakkında “Apple’a ne yapacak?” diye sorular sorması gösterilebilir.

Apple’ı zor zamanlar bekliyor. Büyücü olan Steve Jobs’ın ölümü, Apple ürünlerinden gelen şikayetler, şirket ve asıl olan marka büyüsünün kullanıcılar üzerinde ki etkinin azalmasının yanı sıra Google’ın Andorid’i ile büyüyen Samsung’un hemen arkasından gelecek günlerde hızlıca gelmesini beklediğim Windows’lu Nokia; Apple’a büyük sıkıntılar yaşatabilecek kapasitede..

 

Bir Cevap Yazın