Android Lollipop Hangi Modellere Gelecek?

Android’in merakla beklenen 5.0 sürümü, takma adı ile “lollipop”‘un hangi modellere geleceği yavaş yavaş açıklanmaya ve netleşmeye başladı. İşte o liste:

GOOGLE NEXUS SERİSİ
Nexus serisinde 4,5,7 ve 10 modelleri Nexus güncellemesini alabilecekken 6 ve 9 modelleri Lollipop yüklü olarak geleceği kesinleşti.

HTC
HTC; One M8 ve M7 modellerine direk olarak denmese de dolaylı yoldan 90 gün yani üç ay ki bu da Şubat ayına geliyor, güncellemenin geleceğini ifade etmişti. Diğer HTC One aile üyelerine de yeni sürümün geleceği neredeyse kesin gibi.

GOOGLE PLAY EDITION
Google’ın açıklamasına göre Play Edition cihazlara güncelleme gelecek. Yani özellikle bir marka ve model belirtilmedi. Ama başlıca Play Edition telefonları şunlar: HTC ONE M8, HTC M7, Galaxy S4, Moto G, Sony Z Ultra, LG G Pad 8.3 modelleri Play Edition’lı cihazlar arasında.

SAMSUNG
Samsung’dan kesin bir açıklama gelmedi yalnız 2014 yılında çıkan tüm cihazlara ilgili güncellemenin gelmesi bekleniyor.

MOTOROLA
Motorola ise Moto X, Moto X 2nd Gen, Moto G, moto G 4G LTE, Moto G 2nd Gen, Moto E Droid Maxx ve Droid Mini modellerine 5.0 güncellemesinin geleceğini açıkladı.

LG
LG’den de Samsung’da ki gibi kesin bir açıklama gelmese de G3 ve G2 Pro’nun yanı sıra G2 ve G Pro’ya da gelmesi bekleniyor.

SONY
Sony’nin gerçekleştirdiği açıklamaya göre şu modellere güncelleme gelecek: Xperia Z Xperia ZL Xperia ZR Xperia Z1 Xperia Z1s Xperia Z Ultra Xperia Z1 Compact Xperia Z2 Xperia Z2 Tablet Xperia Z3 Xperia Z3v Xperia Z3 Compact Xperia Z3 Tablet Compact

Bir Cevap Yazın