Windows 10 0x80080008 Güncelleme Hatası

Windows 10 işletim sisteminizi güncelleştirmek istediğinizde hata kodu olarak 0x80080008 hata kodunu döndüren bir mesaj alıyorsanız çözüm için aşağıda ki yolları deneyebilirsiniz.

Öncelikle sonuçların Microsoft Forumlarından alındığını belirtmek isterim.

ÇÖZÜM YÖNTEMLERİ

1.Yöntem

İlk adımımız Microsoft’un hata düzeltme aracını kullanmak olacak. Bu araç Windows Update’de ki sonradan oluşan hataları bulup, onaran bir fix aracı.
http://go.microsoft.com/?linkid=9830262

2.Yöntem

Eğer birinci yöntem herhangi bir fayda etmediyse, bu adıma geçebilirsiniz. Bu adımda öncelikle komut ekranını (CMD) Administrator ile çalıştırmalısınız. Ardından komut paneline

sc queryex wuauserv

Ardından ;

 taskkill /f /pid What_you_have_written
  net start bits
  net start wuauserv

Ardından Windows Update’i yeniden çalıştırın.

3.Yöntem

Hala düzelmedi mi? O zaman biraz zaman alacak bir yönteme geçeceğiz. İkinci yöntemde ki gibi komut ekranını Administrator yetkileri ile çalıştırıyoruz. Ardından;

SFC /SCANNOW

Bu işlem biraz zaman alabilir. Zira bu işlem ile sistem dosyalarını check edip, oluşan hasarları tamir etmeye çalışıyoruz.

4.Yöntem

Hala bir düzelme yoksa bu sefer bir .bat dosyası oluşturmamız gerekmektedir. Bunun için yeni bir not defteri açarak içerisine aşağıdakileri yazıyoruz ve “Farklı kaydet” diyip, dosya türünü “Tüm Dosyalar” seçip, .bat uzantısı ile kayıt ediyoruz (Örn: a.bat) ve çalıştırıyoruz.

REGSVR32 WUPS2.DLL /S
REGSVR32 WUPS.DLL /S
REGSVR32 WUAUENG.DLL /S
REGSVR32 WUAPI.DLL /S
REGSVR32 WUCLTUX.DLL /S
REGSVR32 WUWEBV.DLL /S
REGSVR32 JSCRIPT.DLL /S
REGSVR32 MSXML3.DLL /S

 5.Yöntem

Son yöntemimizde daha önceden yaptığımız gibi yine komut ekranını administrator yetkileri ile açtıktan sonra aşağıda ki komutu giriyoruz.

dism.exe /online /cleanup-image /restorehealth

Bu işlem bittikten sonra Windows’u yeniden başlatmanız gerekmektedir. Eğer hala güncelleştirmeleri alamıyorsanız Windows destek forumlarına göz gezdirebilirsiniz.

 

Not: Burada ki yöntemler kesin ve/ya çözümler üretmeyebilir. Eğer ilgili problemi farklı yollar ile çözdüyseniz, çözdüğünüz yolu bize açıklamanız taktirde konuyu güncelleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın