Turkcell Platinum Hizmetleri

Bilişim sektörü haricinde tanıtım yazısı fazla yazmam. (Reklam içerikli yazılar hariç.) Yalnız Turkcell Platinum Hizmet ekibi hakkında bir şeyler ele almak lazım diye düşünüyorum.

Yaklaşık 1,5 yıl önce Turkcell’den aldığım iPhone 5’imde gelen sorunlar artık canıma tak etmişti. Power tuşunun çalışmaması, cihazın hiç olmadık şekillerde donması, bildirim simgelerinin açılmaması, pil ve ısınma sorunları vs..

Sonuç olarak canıma tak ederek 532 aracılığı ile Turkcell Platinum temsilcime bağlandım. Yalnız bir konuya değinmek istiyorum. Gün boyunca üç defa aradım, ancak son aramamda randevuyu alabildim. İlk aramamda randevunun alındığını, gün içerisinde saat 2.00’de ziyaretime geleceklerini söylediler. Saat 3.00’e kadar beklememe rağmen ne gelen ne de giden oldu. Bunun sonucunda çağrı merkezini tekrardan arayarak gelenin olmadığını dile getirdiğimde bir kontrol işlemi sonrasında randevunun yedek cihaz bulunamadığı için iptal olduğunu dile getirdiler. Bunun üzerine tekrardan bir kayıt oluşturulduğu ve akşamüstü saat 05.00’e kadar bir geri dönüş yapılmazsa tekrardan iletişime geçmemi söylediler.

Saat 17.00’a geldiğinde halen bir geri dönüş olmadığı için aradığımda randevu talebinin bulunamadığını dile getirdiler. Yani randevu talep kaydı oluşturulmamıştı veya oluşturulamamıştı. Bunun üzerine tekrardan bir kayıt açtılar ve telefonuma SMS olarak bildirim geldi. Siz de Platinum teknik hizmet ekibinden randevu alacağınız zaman görüşmeden sonra telefonunuza SMS ile ekibin sizi ziyaret edeceği tarih ve saat gelecektir.

Randevu günü sabah, 9 civarında beni arayarak müsait olup olmadığımı, yerimi, cihazımı ve sorunlarımı teyit ettiler. Konuştuğumuz vakitte ziyaretime geldiler ve bekleme odasına indiğimde gayet iyi giyinimli, sıcak kanlı iki kişi buldum karşımda. Hoşgeldiniz safhalarından sonra cihazımı teslim ederek şikayetlerimi dile getirdim. Şikayetlerimi arıza formuna işlenirken güzel bir sohbet edildi.

Sonuç olarak randevu alma dışında gayet tatmin edici bir hizmet buldum karşımda. İlgili, alakalı ve yüksek enerjili insanlar. Özellik benim gibi ufacık şeylerden dolayı bütün bir hizmeti yakabilen birisine karşı o ilk hatalarını unutturdular diyebilirim.

Bir Cevap Yazın