Pazar Günleri İçin Dizi Önerisi: Şeref Meselesi

Pazar günü tembelliğimde benim için en büyük eğlence battaniyenin altında dizi izlerken, bir yandan da bitki çaylarımı yudumlamak oluyor. Geçtiğimiz sezon bu keyfi Kanal D ekranlarında yayında olan Güneşi Beklerken dizisi ile tamamlıyordum. Dizi esnasında alınan Kerem capslerini whatsapp kız grubumuzda paylaşırken, hem diziyi izliyor, hem de bunun üzerine bir sürü Kerem Bürsin yorumu döndürüyorduk.

Bu sezon “Pazar keyfimi tamamlayacak bir dizi bulamadım” diye homurdanırken, geçtiğimiz günlerde galasına gittiğim #ŞerefMeselesi bu sorunuma çözüm oldu.

dsc_5367-20142111030021607

 

Pazar Günlerini Şeref Meselesi ‘ne rezerve ettim!

Baş rollerini Kerem Bürsin,  Şükrü Özyıldız, Yasemin Key  Allen, Şükran Ovalı,  Burcu Biricik, Alma Terzic ‘in paylaştığı dizinin beni etkileyen yönü hızla akıp giden öyküsü ve başarılı oyunculukları oldu.

Oyunculuklar öyle doğal bir şekilde yansıtılmış ki; ekranda, gerçek bir yaşamı röntgenliyormuş hissi yaratmışlar. Bu doğal oyunculuk performansları diziye çok büyük gerçekçilik katmış.

Türk dizilerinde en çok takıldığım konu genellikle makyaj ve kostümler oluyor. Sıradan bir hayatı anlatırken oyunculara yapılan makyajların yapaylığı dizinin de yapaylığını ortaya koyuyor.  Şeref Meselesi ’nde özellikle yapılan makyaja ve tercih edilen kostümlere dikkat ettim. Her şey tadında ve kararında olmuş. Dizi boyunca sırıtan hiç bir görüntü yoktu.

Şeref Meselesi ’nin galasında en dikkat çeken isimi şüphesiz ki Kerem Bürsin ’di. Yakışıklı olduğu kadar oyunculuğun da hakkını verdiğini düşündüğüm Kerem’in efsane bir fan kitlesi var. Gala’da Kerem Bürsin’in fanlarını çok mutlu edecek anlar da yaşandı. Kerem’in fanları hem onunla tanışma fırsatı yakaladı hem de çılgınca fotoğraf çektirdiler. Tam da o anlarda yaşlandığımı hissettim !

Şeref Meselesi ’nin Dikkat Çeken Yönleri

•    Bir bölümde tek bir aksiyon üzerine kurulmuş ağır senaryolu Türk dizilerinin aksiye Şeref Meselesi ’ nin ilk bölümü dolu doluydu. Finalinde ise sanki bir film galasındaymışım gibi hissettim çünkü hiçbir sahne uzatılmamış, içerik ilk bölüm olmasına rağmen oldukça zenginleştirilmişti.

•    İtiraf etmeliyim ki dizi, konusu kadar yakışıklı ve güzel oyuncularıyla da çok dikkat çekiyor. Kerem Bürsin ’in etkileyici bakışları, Yasemin Allen’in duru güzelliği, Şükrü Özyıldız’ın cool tavrı, Şükran Ovalı ’nın seksi yönü, Burcu Biricik ‘in ise masum hali herkesin kendinden bir şeyler bulacağı ve etkileneceği karakterlerle dolu.

•    İçinde sadece duygusal konuların işlendiği Türk dizilerinden sıkılmış biri olarak, dizide aşk, tutku, aileye bağlılık, hüzün ve aksiyon bir aradaydı.

•    Görüntü ve mekan seçimleri ise senaryoya gayet uygundu.

•    Benim tek olumsuz eleştirim; dizinin 115dakika sürmesiyle ilgiliydi 115 dakikanın hiçbir anı boş geçmiyor ama yayın anında bir de araya reklamların da gireceği düşünüldüğünde biraz uzun gibi geldi bana.

•    Dizinin çekimlerinden önce oyuncular epey bir karakterlerine çalışmışlar anlaşılan. Örneğin dizide Kerem Bürsin ‘i çok daha da fit ve zeybek oynarken göreceksiniz.

•    Kötü karakterleri de seviyorum ben. Kendi için de bir iç dünyası olan karakterlerin de yaratılması sıradanlığı kesinlikle önlüyor. Dizi dört kişilik Kılıç Ailesi’nin hayatını alt üst eden bir kötü karakter de yaratılmış. Diğer bölümlerini merak ettiren yanı ise kötü ve iyi karakterlerin yüzleşmeleri olacak anlaşılan.

Kısa sürede yıldızı parlayan bir oyuncuyu yeniden KanalD ekranlarında görmek ise beni mutlu etti. Demek ki Kerem, Kanal D ailesinden çok memnun:)

Şeref Meselesi KanalD ekranlarında Pazar günü 20:00’da olacak!

Şimdiden iyi seyirler dilerim!

Bu içerik www.e-gunlugum.com tarafından hazırlanmıştır.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

Bir Cevap Yazın